wyjątkowo, miłość, modnie, życie

Temat: [Legnica] Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Firmy polskie prowadzące działalność na terenie LSSE


Podstrefa Legnica

*GRUCA sp.j.
*Animak-Kopcza sp.c.
* Budobratex sp. z o.o. (zezwolenie w 2006 r.)


Podstrefa Polkowice

*CCC Factory sp. z o.o.
*CCC SA (działa na terenie strefy, ale bez zezwolenia)


Podstrefa Krzywa

*WKiZB Sudety sp. z o.o.
*Młynpol sp.j.
*Fapel sp. z o.o. (zezwolenie w 2006 r.)
*Drut-Plast Cables sp. z o.o. (zezwolenie w 2006 r.)
*Wilena sp. z o.o. (brak inwestycji)


Podstrefa Złotoryja

*PTB sp. z o.o. (zezwolenie w 2006 r.)
*PGP "Bazalt" SA (zezwolenie w 2006 r.)

Podstrefa Środa Śląska

*Industrial Brushes Manufacturers sp. z o.o.(IBM - spółka
polsko-niemiecka, w trakcie inwestycji)


Podstrefa Chojnów

*Impel-Perfekta sp. z o.o. - (spółka polsko-niemiecka, w trakcie
inwestycji)
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=16Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
22 czerwca 2007 - 21:44

Zima w czasie upału

W fabryce CCC w Polkowicach już szyją kozaczki na mrozy.


W zeszłym roku w fabryce wyprodukowano około miliona par butów. W ciągu jednego dnia z taśm produkcyjnych schodzi ich cztery i pół tysiąca.

- W hali produkcyjnej CCC Factory jest straszliwie gorąco, temperatura przekracza ponad 30 stopni Celsjusza. Z tego powodu pracownicy mają częstsze niż zazwyczaj przerwy, średnio co godzinę wychodzą na zewnątrz - mówi Norbert Wojsznis, dyrektor ds. logistyki.

- Jest ukrop, ale idzie wytrzymać. Można się przyzwyczaić - mówi Katarzyna Śliwka. - A buty, które produkujemy teraz, w zimie na pewno będą hitem. Nasi projektanci wiedzą, jak trafić w gusta klientów. Sama będę w nich chodzić - zapewnia K. Śliwka.

Przyjeżdżają i z Chin


- Cały proces rozpoczyna się od projektowania. Sami tworzymy wzory poszczególnych modeli. Potem nasi właściciele z NG2 wybierają projekty, które im się podobają i rozpoczyna się właściwy cykl produkcyjny. Poszczególne elementy są wykrajane, następnie szyjemy cholewki, montujemy je i pakujemy gotowe buty, które potem trafiają do magazynów - opowiada N. Wojsznis.

Teraz trwają prace nad tym, co się będzie nosiło zimą. W ciągu jednego roku polkowicki potentat z branży producentów obuwia wypuszcza na rynek 4,5 tysiąca modeli butów.

- Ta liczba może się wydawać duża, ale jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość naszej produkcji, to nie jest wcale zaskakująca. Ten milion par, które powstają w fabryce w Polkowicach, to tylko część naszej produkcji. Jakieś 15 procent. Pozostałe buty produkujemy za granicą, głównie w Chinach - wyjaśnia T. Lewandowski.


Teraz dla bogatych


Zmiany nazwy spółki z CCC na NG 2 jest w dużej mierze związana z wprowadzeniem na rynek nowej marki - Quazi, przeznaczonej dla klientów o wyższych dochodach. Dariusz Miłek, właściciel NG 2, doszedł najwyraźniej do wniosku, że z sektora kiepskich butów nie da się już więcej wycisnąć i postanowił poszerzyć grono swoich klientów o ludzi bardziej zasobnych. Na razie butików Quasi jest 12, ale docelowo ma ich być 60.

- Obuwie do butików Quazi powstaje głównie we Włoszech - mówi T. Lewandowski.
Nowe trendy na rynku obuwia podpatrujemy na targach. Jesteśmy na wszystkich ważniejszych w świecie. To, co zobaczymy, staramy się przenieść na rodzimy rynek. Jak na razie udaje się nam. Jestem przekonany, że tej zimy będzie podobnie. Klienci przekonają się o tym za kilka miesięcy - kończy T. Lewandowski.

gazetalubuska.pl
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=239


Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2008...
Hektary dla Legnicy

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o 33 hektary. Nowe tereny leżą w Głogowie (14,5 ha), Przemkowie (7 ha) i Prochowicach (11,5 ha). Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Ministrów.

W Przemkowie oczekiwanie na podstrefę trwało ponad rok. Dla inwestorów przygotowano siedem hektarów gruntu między ulicami Kaczanowską a Głogowską. Decyzja rządu o rozszerzeniu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otworzyła przedsiębiorcom drzwi do budowania nowych zakładów. Zadowoleni są także w Prochowicach, gdzie od ponad dwóch lat czekało na zagospodarowanie ponad 11 hektarów ziemi przy wyjeździe z miasta w kierunku Wrocławia. Zainteresowanie nimi jest bardzo duże.
- W najbliższych dniach mamy spotkania z inwestorami - mówi burmistrz Halina Kołodziejska, ale nie chce zdradzić z kim ani nawet z jakiej branży.
W Głogowie podstrefa powstanie w miejscu utworzonej kilka lat temu Zachodniej Dzielnicy Przemysłowej. Do tej pory nie pojawił się tam ani jeden inwestor. Miasto liczy na to, że teraz zainteresowanie tym terenem będzie duże.
Po rozszerzeniu Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje ok. 460 hektarów przeznaczonych pod inwestycje przemysłowe i usługowe. Do terenów znajdujących się blisko Chojnowa, Krzywej, Legnicy, Legnickiego Pola, Lubina, Polkowic, Środy Śląskiej i Złotoryi dołączyły nowe w Głogowie, Przemkowie i Prochowicach, a podstrefy legnicka i złotoryjska powiększyły się o kolejne działki.
Obecnie w LSSE działają takie firmy jak: Viessmann, GATES Polska, VOSS Automotive Polska, Royal Europa, CCC Factory, Volkswagen Motor Polska, Sitech, Sanden Manufacturing Poland, HĂśrmann Legnica i Andrzej Urzędowski. W sumie zainwestowały one ponad 3 miliardów 400 milionów złotych.
- W kolejce czekają następni inwestorzy z kapitałem niemieckim i hiszpańskim, reprezentujący przemysł motoryzacyjny - mówi Krzysztof Pawłowski, prezes LSSE. I dodaje: - Firmy te zamierzają zainwestować u nas blisko 200 milionów złotych i utworzyć ponad 2100 nowych miejsc pracy. Rozpoczęliśmy rozmowy z potentatami w branży budowlanej i papierniczej. To oznacza utworzenie kolejnych 1500 miejsc pracy.
LSSE powstała na 20 lat, między innymi jako alternatywa dla przemysłu miedziowego. Będzie więc istnieć do maja 2017 roku. Niewykluczone, że rząd przedłuży jej działalność.

8000 ludzi znalazło pracę w LSSE, w której działają 84 firmy

Urszula Romaniuk Współpraca JAŚ - POLSKA Gazeta Wrocławska

http://legnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/820996.html
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=1798


Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2008...
[POLKOWICE]

CCC potrzebuje więcej przestrzeni

CCC Factory Sp. z o.o. planowuje dalszy wzrost przedsiębiorstwa zlokalizowanego na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Polkowicach. W końcu marca 2008 r. firma dokupiła 1,39 ha terenu w Strefie, ale nie jest to jeszcze koniec zgodnie z zapowiedziami Zarządu inwestora.

CCC Factory Sp. z o.o powstała w 1999 r. i od maja 2000 r. prowadzi działalność objętą zezwoleniem na terenie Strefy. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja obuwia. Firma doskonale wywiązuje się ze wszystkich warunków ujętych w posiadanym zezwoleniu. Zatrudnienie w spółce wynosi obecnie 474 osoby, przy nakładach inwestycyjnych przewyższających 43,8 mln złotych.

CCC Factory należy do grupy kapitałowej NG2 – producenta i dystrybutora obuwia działającego na terenie całego kraju. Na terenie Obszaru Polkowice działa również druga spółka z tej grupy o nazwie NG2 S.A. stanowiąca dominujący podmiot grupy, prowadząca działalność logistyczną (magazynowanie, dystrybucja) i zatrudniająca ponad 2,500 osób.

Nowe przedsięwzięcie projektowane na terenie LSSE będzie polegało na budowie dużej bazy logistyczno-magazynowej świadczącej usługi przyjmowania, przechowywania i wysyłania towarów na rzecz CCC Factory oraz NG2 S.A. Konieczność podjęcia inwestycji podyktowania jest szybkim rozwojem grupy kapitałowej NG2 w ostatnich latach. W roku 2007 firma otworzyła blisko 170 sklepów w Polsce zwiększając ich łączną liczbę do ponad 450 placówek. Ponadto, spółka wchodzi na rynek z nowymi markami, poszerzając zakres dotychczasowej oferty. Planowane jest tworzenie nowych salonów sprzedaży obuwia, przeciętnie w ilości 200 placówek rocznie. Taka ekspansja wymaga odpowiedniego zaplecza. Ma ono zostać utworzone na terenie Obszaru Polkowice, LSSE.

Planowana inwestycja zostanie rozpoczęta w marcu 2010 roku, początek działalności operacyjnej przewidziano na styczeń 2012 roku. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 100 pracowników. Szacunkowe nakłady inwestycyjne wyniosą 20 mln złotych. Na działce będącej przedmiotem przetargu, powstaną nowoczesne hale magazynowe wyposażone w automatykę opartą o systemy sorterów, które charakteryzuje wysoka elastyczność i adaptowalność do potencjalnie zmienionych w przyszłości warunków pracy.

Żródło: http://www.strefa-legnica.com
Źródło: forum.investmap.pl/viewtopic.php?t=1798